Product description details / Product description
Chairman/delegate unit
(Mix discussion, camera tracking functions together.)
*Match with 2.1M connection cable.
*Inside work with DC24V power by Main machine, It’s safety for users.
*There is no limit to the chairman unit quantity and it can be put in any location.
*Chairman unit with priority speaking, it can switch off all delegates speaking unit.
*Unit-direction condenser microphone: goose neck microphone with red ring indicator LED.
SPECIFICATIONS
| NAME | VS-320C/D MIC UNIT |
| input/output | 8P-DIN×1(2M) |
| input | Condenser Microphone |
| power supply | DC24V(Supplied by the host) |
| current drain | 40mA |
| sensitivity | -47Db |
| s/n | 65Db |
| frequency response | 100-10KHZ |
| weight | 1kg |
| (W、D、H)dimension | 180×160×35mm |
| colors | Black |
| installation | Desktop |
| MIC Stem Length |
420mm(Not Activity) |

