Product description details / Product description
Chairman/Delegate unit
(Mix discussion, camera tracking functions together)
*Match with 2.1M connection cable
*Inside work with DC24V power by Main machine, its safety for users.
*Chairman unit with priority speaking, can off each representative speaking unit.
*Chairman can shut down all delegates, and chairman do not be limited by main machine.
*Unit-direction condenser microphone, goose neck microphone with red ring indicator LED.
*With 3 voting button, including “Yes” “No” “Abstain”, it can be use for sample voting
| SPECIFICATIONS | |
| NAME | VS-361C/D MIC UNIT |
| input/output | 8P-DIN×1(2M) |
| input | Condenser Microphone |
| power supply | DC24V(Supplied by the host) |
| current drain | 40mA |
| sensitivity | -47Db |
| s/n | 65Db |
| frequency response | 100-10KHZ |
| weight | 0.8kg |
| (W、D、H)dimension | 150×55×94mm |
| colors | Black |
| installation | Embedded |
| MIC Stem Length | 420mm (Activity) |
| Hold dimension | 125×40mm |


